
Éppen ezért hagyományos hibaüzenetes történetekkel nem is traktálnák a tisztelt olvasókat, az alábbi - egyébként velem megtörtént - eset még is megérdemel egy-két szót.
Van konkrétan ugyanis az ETR-nek egy nagyon kis hasznos tulajdonsága, nevezetesen, hogy képes számontartani a helyi egyetemi könyvtárból bonyolított kölcsönzéseket, és azok lejáratát. Áldandó egy feature ez, hiszen alap, hogy az emberrel olyan fölösleges könyveket vetet ki a szükség, amikről alkalom adtán azonnal megfeledkezik, így soha nem kerülnek időben vissza az intézményi körforgásba.
Izgalmas science-fiction a továbbra kattintva!
Nem tagadom, én személy szerint már hatodik éve próbálok kikerülni a mókuskerékből, de az ETR figyelmeztetését még így is ízetlen tréfának éreztem. Először. Aztán gondolkodóba estem, és az ETR szapulása helyett, felderengett számos alternatív magyarázat is, amiért a kölcsönzési év 1800 lehet.
Katt a képre a nagyításhoz!
Talán a Alfred Bester yaunt-elmélethez hasonlóan, kellő koncentrációval nem csak a tér, de az idő korlátai is átléphetők? Talán csak annyira el akartam kerülni az adott szakirodalmat, hogy visszamentem a múltba és mivel a szerzőjét megölni nem lett volna gyomrom, egyszerűen csak a megjelenés pillanatában kivettem az egyetlen példányt, hogy örökre elrejtsem a világ elől a benne rejlő fenyegetést?
Nos, ha így történt, az ETR lebuktatott, és joggal nézek szembe a több, mint 200 éves(mintegy 75355 napos) késedelmi díjjal.
Utolsó kommentek